Večeři jsme stihli!

• Blog
  • 27. listopadu 2023

Ve čtvrtek 16. 11. 2023  vyrazila naše vlčí smečka z HSC Moravia směr Plzeň na lov sportovních výsledků a medailí. A proč právě do Plzně? Konal se tam totiž poslední letošní mezinárodní turnaj ze série Czech Boccia Tour – Boccia Cup 2023.
Navzdory nástrahám D1 v podobě hustého provozu a kolon dorazili všichni vlci a vlčice s doprovody do plzeňského hotelu Ibis v pořádku. A také, až na jednu výjimku, včas, aby stihli večeři, což potěšilo zejména asistenta Vojtu, který se celou cestu trápil tím, zda o večeři nepřijdeme.
V pátek začala soutěž týmů a párů, do které vstoupila Barbora Skopalová se spoluhráčkou Andreou Skopalovou jako členka týmu ČR, Roman Sajdak se spoluhráčkou Alenou Sajdakovou jako člen společného týmu HSC Moravia a Slovensko, Jirka Svojanovský a Václav Herzinger se spoluhráči Milanem Svojanovským a Dianou Moskalenkovou utvořili pár BC3 jako HSC Moravia, Jirka Marsín byl v páru BC4 HSC Moravia + Jedličkův ústav s Radkem Procházkou a pár BC4 HSC Moravia utvořili Michal Koutný a Marek Schmid.

Jak už to bývá, někomu se dařilo více a někomu méně. Tým Romana Sajdaka a slovenských hráčů týmovou soutěž BC1/2 vyhrál, tým ČR s Barborou Skopalovou se umístil jako třetí. V soutěži párů BC3 se náš pár po těsné prohře s paralympijskými reprezentanty umístil druhý. V soutěži párů BC4 byl pár Jirka Marsín a Radek Procházka po prohře se slovenským párem druhý a náš čistě klubový pár BC4 skončil pátý.
Po večeři se naše vlčí smečka sešla k válečné poradě před sobotní a nedělní soutěži jednotlivců, pak hurá na kutě. A ráno opět do haly.

V Plzni se sešla kvalitní domácí i zahraniční konkurence. Vedle českých hráčů tu byla početná výprava Slováků, dále se účastnili hráči z Německa, z Ukrajiny a jeden hráč z Maďarska. Účast tedy slibovala zajímavé a dramatické zápasy.
Po sobotní části soutěže jednotlivců se do nedělního play off probojovali Barbora Skopalová a Roman Sajdak v kategorii BC1, Václav Herzinger v kategorii BC3 a v kategorii BC4 Jirka Marsín.
Večer jsme ještě stihli valnou hromadu České federace boccii a v televizi fotbalový zápas našich s Poláky o postup na ME.

V nedělních zápasech se nejlépe dařilo Romanovi Sajdakovi, který prošel až do finále. Tam porazil i posledního soupeře a získal zlatou medaili. Výborné umístění získala i Barbora Skopalová ve stejné kategorii a Václav Herzinger v kategorii BC3, oba vybojovali medaili bronzovou. Poslední účastník závěrečných nedělních bojů Jirka Marsín bohužel neuspěl a čtvrtfinálový zápas prohrál. Nakonec skončil na sedmém místě. Jirka Svojanovský se umístil pátý, Marek Schmid třináctý a Michal Koutný čtrnáctý.
Ještě se sluší připomenout, že spolu s hráči a jejich doprovody se turnaje zúčastnili ještě maminka Katka Šnajdrová s malou Johankou jako vedoucí výpravy a Dominik Kniezek s Klárou Štefkovou jako rozhodčí.
Letošní závodní sezóna tedy skončila a my všichni se již těšíme na tu nadcházející.