Závěrečná zpráva HSC Havířov za rok 2019

• Ze zákulisí
  • 6. ledna 2020

Rok 2019 byl pro náš spolek HSC Havířov ve znamení hojné reprezentace na ligových, mezinárodních a zahraničních turnajích, na kterých si naši talentovaní sportovci vedli nadmíru znamenitě. Naši hráči se zúčastnili celkem 11 turnajů, ve kterých se jim dostalo 35x medailových umístění, z toho 10 zlatých, 17 stříbrných a 8 bronzových. Celkově nás reprezentuje 19 boccistů a z toho 13 v ligovém turnaji, 14 na mezinárodních závodech v ČR a 6 na turnajích v zahraničí. 7 našich hráčů přijalo nominaci do reprezentace pro příští rok. I v roce 2019 obhajujeme titul klubu s nejvyšším počtem sportovců, kteří dosahují nejlepších výsledků ze všech českých klubů. Naše základna čítá 137 členů a z toho je 39 sportovců s tělesným handicapem.

Výsledky z národní soutěže:

Po dvou kolech ligové národní soutěže ve Velkém MeziříčíBrně naši hráči celkově vybojovali 3x stříbrnou medaili – v kategorii BC1 Roman Sajdák, v BC3 Kamil Vašíček a v BC4 Marek Schmid a bronz v BC4 Jan Bajtek.

Na Mistrovství ČR v Nymburku získali Roman Sajdak (BC1), Václav Herzinger (BC3) a Jan Bajtek (BC4) 3x stříbro a Bára Skopalová (BC1) bronz.

Výsledky z mezinárodního 3 kolového turnaje Czech Boccia Tour 2019:

Z mezinárodního turnaje (zkr.MT) Czech boccia tour v Havířově máme 2x stříbro – Roman Sajdak (BC1), Jiří Marsín (BC4) a bronz Kamil Vašíček (BC3). Dále jsme v týmové soutěži získali zlatou medaili – Jan Bajtek a Marek Schmid (BC4) a stříbrnou – Kamil Vašíček a Jiří Svojanovský (BC3). Tento turnaj jsme sami organizovali a zúčastnilo se jej přes 170 účastníků z nichž přes 70 byli boccisté.

Na dalším MT Czech boccia tour v Praze Bára Skopalová (BC1) získala zlato a Harry Thompson (BC4) stříbro. V soutěži párů získal Harry Thompson a hráč ze Slovenska (BC4) zlato a 2x stříbro v soutěžích párů získali Kamil Vašíček a Jiří Svojanovský (BC3) a Jan Bajtek a Marek Schmid (BC4).

Z posledního MT Czech boccia tour v Plzni přivezla zlato Bára Skopalová (BC1), stříbro Kamil Vašíček (BC3) a 2x bronz Roman Sajdak (BC1) a Jan Bajtek (BC4). V párové hře vybojovali zlato Kamil Vašíček a Jiří Svojanovský (BC3) a stříbro Václav Herzinger a Anna Hlavicová z jiného klubu (BC3).

Celkovými vítězi v rámci tříkolového Czech Boccia Tour obsadili 2 naši hráči první příčky z celkových 4 kategorií. Vítězkou kategorie BC1 je Bára Skopalová a vítězem kaegorie BC4 je Jiří Marsín.

Výsledky ze zahraničních turnajů:

Na MT Tatra Cup na Slovensku přivezl Roman Sajdak (BC1) zlatou medaili a Bára Skopalová (BC1) bronzovou. Ze soutěže páru BC4 vybojovali zlato Jan Bajtek a Marek Schmid a bronz v týmech opět Roman Sajdak a Bára Skopalová.

V Polsku na MT v Poznani získal Kamil Vašíček (BC3) zlato.

Z MT Maraton of boccia v Polském městě Maslow dovezl Marek Schmid (BC4) zlato, Roman Sajdak (BC1) a Kamil Vašíček (BC3) stříbro. V párové hře vybojoval Marek Schmid a spoluhráč z Litvy (BC4) zlatou medaili.

V Nymburku se v září konal jeden z nejprestižnějších turnajů evropské úrovně BISFED Boccia Regional Open Nymburk. Z našeho klubu byli do reprezentace nominováni dva naši nejlepší hráči Roman Sajdak (BC1) a Jan Bajtek (BC4). Oba změřili své síly se špičkovými hráči ze všech koutů světa, na medailové umístění v soutěžích jednotlivců ovšem jejich výkony nestačili. Oba získali ve své kategorie 9.místo. Zazářili v soutěžích týmů a párů, ve kterých vybojovali stříbrnou a bronzovou medaili.  Zkusili si, jak těžká je světová elita a nabrali spoustu důležitých zkušeností, které jsou pro rozvoj sportovce velice cenné.

V říjnu se konal MT ve Skotsku, kterého se zúčastnili 2 naši sportovci, Kamil Vašíček a Jiří Svojanovský (BC3). Zahraniční turnaje jsou skvělou příležitostí změřit si síly s lepšími soupeři, jelikož na Českém sportovní poli taková konkurence pro naše hráče přichází zřídka. Kluci neproměnili své šance a z turnaje se vrátili bez medailí, ale o to bohatší o motivaci do dalších tréninků.

Velký úspěch měla také organizace obou z Havířovských turnajů. Dubnový Mezinárodní 21. havířovský turnaj v boccie hostil přes 70 sportovců z Česka, Slovenska a Ukrajiny. Tradiční prátelský, v řadě již 22. havířovský turnaj v integrované boccie se konal závěrem listopadu. Oblíbenou akci si nenechalo ujít 21 týmů.

31. listopadu proběhla historicky největší členská schůze spolku, během které byli voleni noví členové výkonného výboru a předsedkyně. Novou předsedkyní spolku se s plným počtem hlasů stala Bc. Kateřina Šajnarová, novými členy výkonného výboru se stali Jiří Marsín a Mgr. Martina Kotulová. Dalšími členy výkonného výboru zůstávají Bc. Milan Svojanovský, DiS. a Mgr. Petr Kalman.

Se změnou osazenstva výkonného výboru přichází také změna sídla  na adresu Hlavní třída 678/118, Ostrava – Poruba, 708 00, kde se od září 2019 nachází kancelář spolku.