Nová boccistická sezóna zahájena

• Blog
  • 6. května 2024

28. ročník havířovské boccii, který je součástí Czech Boccia Tour, je za námi. Za účasti hráčů nejen z České republiky, ale i Ukrajiny, Slovenska a Německa se soutěžilo nejen v jednotlivcích, ale i v týmech a párech.

A jak si vedli naši hráči – Roman Sajdak a Maruška Kučerová (BC1), Marek Schmid, Jirka Marsín a Michal Koutný (BC4), Jirka Svojanovský, Václav Herzinger, Filip Hyrák a Gery Meissner (BC3)? Dozvíte se níže.

První hrací den, tedy pátek, patřil zápasům v kategorii týmů BC1/2, párů BC3 a párů BC4. Nejlépe se vedlo týmu složeného z hráčů Slovenska (Kurilak, Melicherová) a  našeho Romana,  který nenašel přemožitele a skončil první. V párech BC3, kategorii zastoupené Jirkou a Vaškem, se našim hráčům nedařilo a celkově obsadili čtvrtou příčku. V párech BC4 hráli spolu Marek a Michal, kteří byli čtvrtí a pár Jirka Marsín se spoluhráčem z Polska (Janowski) se umístil na třetí příčce.

V sobotu a neděli se soutěžilo v  jednotlivcích. Kategorie BC1 byla rozdělena na muže a ženy. Maruška sice prohrála své zápasy ve skupině, ale získala velmi cenné zkušenosti, které ji pomohou v jejím sportovním růstu. Zkušený Roman sice nezvládl svůj první zápas s Křížem, ale ostatní vyhrál a umístil se celkově na druhém místě.

V kategorie BC3 se nejlépe dařilo Vaškovi, který vítězstvím ve čtvrtfinále nad svým týmovým kolegou Jirkou postoupil do semifinále a nakonec se umístil na 4.místě. Filip se také probojoval do čtvrtfinále, ovšem zde nestačil na hráče ze Slovenska. Gery statečně bojoval, ale na postup ze skupiny to nestačilo.

Hráčům kategorie BC4 turnaj nevyšel. I když se ve svých skupinách umístili na druhé pozici, na postup do semifinále to nestačilo.

Turnaj byl velmi dobře zorganizován a velké dík patří ředitelce turnaje Katce Šnajdrové a Jirkovi Marsínovi. Dík také všem pomocníkům, rozhodčím, asistentům a závodníkům za skvělou atmosféru a bezproblémový průběh.