Medailový vstup do boccia soutěží 2019

• I. liga národní soutěže
  • 24. března 2019

První kolo NS SH v boccie konané ve Velkém Meziříčí je úspěšně za námi. Naše početná vlčí výprava čítající 12 hráčů a 15 členů realizačního týmu, proměnila svou účast na 1.turnaji  boccie v roce 2019 v zisk dvou zlatých a jedné bronzové medaile.

První den probíhaly boje ve skupinách, ze kterých postupovali vítězové a hráči z druhých míst do čtvrtfinále. Ve skupině skončili Herzinger, Marsin, Koutný, Brož, Vlochová. Většině se dařilo a postoupili do čtvrtfinále – Sajdak, Skopalová (oba BC1), Vašíček, Svojanovský, Meyer (všichni BC3), Bajtek, Schmid (oba BC4).

V neděli se v postupových čtvrtfinálových bojích nejlépe vedlo Sajdakovi, Vašíčkovi a Schmidovi. Ti postoupili do semifinále. Kamil Vašíček sice prohrál s Drahonským, ale nakonec si poradil s Čermákovou a skončil celkově třetí v kategorii BC3.

Marek Schmid předváděl na turnaji velmi dobrou hru, která ho nakonec vynesla až na 1.místo! Ve finále si zkušeně poradil s Procházkou.

A do finále postoupil i Roman Sajdak, přestože byl se svou hrou nespokojen (hlavně zápasy ve skupině), zápas proti Katce Cuřínové zvládl na jedničku. Pro HSC Havířov tak získal další první místo. Všem medailistům velká gratulace!

Pochválit je třeba ale všechny naše hráče, za jejich přístup k zápasům i vzornou reprezentaci našeho klubu. Velké díky patří fyzio Karlovi i asistentům!