Výprava do Prahy se zapsala do historie klubu

• Mezinárodní turnaje
  • 18. června 2018

Poslední měsíc před letními prázdninami jsme zahájili výpravou do Prahy na Mezinárodní mistrovství České republiky v boccie, které se odehrálo 1. – 2. června v Městské sportovní hale Jedenáctka na Chodově. Organizátorem tohoto tradičního turnaje byl Sportovní club Jedličkova ústavu ve spolupráci s Českou federací boccii, jakožto nově rozvíjející se organizací, která vznikla na základě podnětů ze strany hráčů a aktérů, kteří na scéně boccii figurují.

Třídenní turnaj nabízel soutěž týmů, párů, jednotlivců a OPEN, který vítal nováčky a rekreační hráče boccii. Naše početná havířovská výprava čítala 21 vlků, 4 rozhodčí a 1,5 čekatele na rozhodčí a s množstvím důležitých novinek se stala velmi významnou pro historii našeho klubu.

IMG_5624
Páteční ráno jsme zahájili první klubovou tiskovou konferencí, kde jsme slavnostně oznámili přestup Kamila Vašíčka z SK Kociánka do HSC Havířov. Při této příležitosti jsme řádně uvítali Kamila v naší rodině a předali mu dres s vlastním jménem. Nazmar nepřišli ani naši stálí hráči a spoluhráči, kteří dostali nové dresy od firmy JER53Y, která s námi dlouho spolupracuje. Důležitou novinkou byl v neposlední řadě vstup mladého Dominika do klubu, který se rozhodl stát čekatelem na rozhodčího. Přivítali jsme a oslavili narození dalšího člena – Mikuláška Kalmanů, který se ve svých 2 měsících stává tím 0,5 čekatelem na rozhodčího.

IMG_5144
Od žhavých novinek ke sportovním výkonům našich hráčů.

Páteční soutěž byla zahájena soutěží týmů BC1 a BC2, párů BC3 a párů BC4. Havířovský tým reprezentoval Roman Sajdak, Barča Skopalová a Tom Medek a v soutěži se umístili na 6 místě. Stálá dvojice Jirka Svojanovský a Kamil Vašíček soutěžili v párech BC3, ale zřejmě byl Kamča příjemně rozrušený z tiskové konference a mimosportovní naladění dostalo dvojici taktéž na čtvrté místo. V párech BC4 zazářili kluci Marek Schmid a Honza Bajtek, kteří se
umístili na druhém místě.

IMG_5343
Pokračovali jsme soutěží jednotlivců, která začala sobotními zápasy ve skupinách. V kategorii BC1 hrála Barča, které se moc nedařilo a prohrála oba zápasy. Úspěch z havířovského turnaje, kde získala bronz, se tedy neopakoval, za to ale získala spoustu nových zkušeností a měla prostor fandit kamarádům.  Roman byl dalším hráčem v kategorii BC1, kterého tuto sezónu svazovala nervozita a neúspěch na turnajích. Vše se změnilo turnajem v Havířově, kde jako by našel ztracenou sebedůvěru. V Praze tak předvedl uspokojivý výkon, který mu zajistil postup ze skupiny. V kategorii BC2 nás reprezentoval Tom, který taktéž nepostoupil do čtvrfinálové části soutěže.IMG_5629

V kategorii BC3 hrál Jirka, který stejně jako Barča prohrál své dva zápasy, a tak po zbytek turnaje plnil roli fanouška a podporovatele. Kolega Kamil se otřepal z páteční směsi emocí,kterou jsme pro něj připravili a ze skupiny postoupil jako absolutní vítěz. V kategorii BC3 postoupil ze skupiny také Vašek. Dále se do play-off probojovali naši hráči kategorie BC4 Marek a Honza, které na konci června čeká Tatra cup na Slovensku s mezinárodní účastí. Turnaj v Praze byl jedinečnou příležitostí okouknout a porovnat výkony většiny protihráčů, se kterými se na konci června utkají.

IMG_5462

Nedělní play-off odstartovali hráči kategorie BC1 včetně našeho Romana, který si výhrou 5:1 se slovenským bratrem Nagym zajistil postup do semifinále. Tady jej zastavila soupeřka z SC Jedličkova ústavu Aneta Pokorná a Roman se tak umístil na čtvrtém místě. Postupujícího Vaška zastavila reprezentantka Marcela Čermáková, která se následně setkala v semifinále s naším Kamilem. Ten Marcelce ,,vrátil“ prohru za svého klubového kamaráda a s výhrou 8:2 postoupil do finále, kde se utkal se slovenským hráčem Adamem Buriankem. Adamovi se ve finále dařilo a Kamil po dlouhé době našel sobě rovného soupeře a s výsledkem 1:5 nakonec získal krásné stříbrné místo a titul Vícemistra ČR v kategorii BC3. IMG_5625
Žhavé chvilky na kurtech nám připravili také kluci v kategorii BC4. Ambiciózní očekávání vůči Honzovi uzemnil Marian Klimčo ze Slovenska výhrou 3:4. Dařilo se Markovi, který porazil hráče ze sousedního Německa a poustoupil pak do semifinále, ve kterém se setkal s Rusem Danielem Faynshteynem. Protihráč nasázel Markovi čistých 8 bodů, a tak nezbývalo nic jiného, než si přiťuknout nealkoholickou ruskou vodkou na Danielovu výhru.IMG_5481

Suma sumárum, z Prahy si vezeme bronz z párů BC3, stříbro z párů BC4 a jednotlivců BC3, hodně nových zkušeností, přátelství, prohloubení vztahů v klubu, nové dresy, ambiciózního čekatele, nového hráče a spoustu skvělých vzpomínek.

Děkujeme Sportovnímu clubu Jedličkův ústav a České federaci boccii za skvělou organizaci, hladký průběh turnaje, krásné odměny a příležitost se setkat na tradičním a prestižním turnaji.