Havířovskou desítku zaběhl rekordní počet účastníků

• Havířovská desítka
  • 19. října 2016

Havířov, 19. října 2016 (Tisková zpráva)

Přes pět stovek nadšených sportovců, stovky fanoušků na hlavním havířovském náměstí, nový traťový rekord a padesát tisíc korun pro místní boccisty. To je účet druhého ročníku Havířovské desítky, která o uplynulém víkendu oživila centrum nejmladšího města naší republiky.

„Vysoká účast, nový traťový rekord, báječné počasí a spousta usměvavých spokojených lidí. To vše korunováno nádhernou částkou pro boccisty. Za organizátory samé důvody ke spokojenosti,“ nešetřil slovy chvály organizátor Jan Hrabec. „Ačkoliv se jednalo teprve o druhý ročník a o tradici ještě mluvit nemůžeme, akce si už nyní našla velké množství příznivců. I několik dní po závodě dostáváme spoustu pochvalných reakcí. Jak osobně, tak na sociálních sítích,“ dodal.

Na start dětského běhu, běhu na 5 kilometrů, štafety a hlavního závodu na 10 kilometrů se v součtu postavilo 534 sportovců, což je téměř trojnásobek oproti loňskému ročníku. Vítěz zůstal stejný, vylepšil však svůj čas o téměř půl minuty. Marek Chrascina, závodící za 1. běžecký Jablunkov, proťal cíl v čase 33:21. „Je to skvělý pocit, běžel jsem na hranici svých možností,“ uvedl Chrascina, který se spíše věnuje běhu do vrchu, v němž je českým reprezentantem. Mezi ženami pak zvítězila v čase 41:40 Andrea Krstevová o sekundu před druhou Barborou Novákovou. Oficiální výsledky jsou k dispozici na webu závodu www.h10.cz.

14712540_1741829209424950_7275936579720490380_o

Výtěžek akce dostanou havířovští boccisté

Do puntíku byla naplněna také benefiční myšlenka akce. Havířovští boccisté byli nedílnou součástí závodu. Vydávali startovní registrace, vytvářeli atmosféru podél trati, v cíli vybírali čipy a předávali ceny vítězům. Ze startovného byla vybrána částka ve výši 49 100 Kč, která putuje na podporu jejich činnosti. Boccia je sportem pro tělesně postižené, ti jsou sdružování v Handicap sport clubu Havířov, působící nejen na území Moravskoslezského, ale i Olomouckého kraje. Hrdým partnerem závodu byla také Nadace Agel, která částkou 50 000 korun přispěla Janu Bajtkovi na nákup nového mechanického vozíku.

Celý závod byl podpořen letním počasím, které čiší z fotografií i videoreportážích kolujících na internetu a sociálních sítích. Ty oficiální jsou k dispozici na webových stránkách závodu. Akci podpořilo velké množství partnerů, kteří se postarali o bohatý doprovodný program, stejně jako o občerstvení pro běžce na náměstí Republiky. Generálním partnerem akce se stal obchod se sportovním zbožím Santisport, jež dodal ceny nejrychlejším závodníkům a na náměstí nabídl testování běžecké obuvi, sportesterů a kol. Hlavními partnery byli Nadace Agel a První havířovský minipivovar, který uvařil oficiální pivo Havířovské desítky s názvem Běžec. Večer pak hostil raut pro partnery a zájemce z řad závodníků.

„Podařilo se nám v Havířově vyplnit mezeru ve formě sportovní akce pro širokou veřejnost a do budoucna se netajíme plány nejen v jejím pokračování, ale také rozšíření,“ uzavírá za organizátory Jan Hrabec.

Kontakt pro více informací: Martin Kučera, 775 064 751, hschavirov@gmail.com