Přihlašování na Havířovskou desítku je v plném proudu

  • Havířovská desítka
  • 12. září 2016

Organizátoři odhalují první novinku Havířovské desítky a tou je oficiální pivo závodu. Po skončení první vlny registrace je již nyní více přihlášených závodníků, než se před rokem objevilo na startu. Do všech závodů je možno se dále on-line přihlašovat až do poloviny září. Závod má benefiční rozměr. Z každého startovného putuje stokoruna na podporu hendikepovaných boccistů.

Na první ročník tohoto závodu se před rokem postavilo necelých 250 běžců. „Ke konci července evidujeme již téměř 400 přihlášených běžců,“ uvedl jeden z organizátorů akce Lumír Hlaváč. Více než tři měsíce před závodem je tedy jasné, že na startu se objeví více běžeckých nadšenců než loni. V souvislosti s benefičním rozměrem celé této sportovní akce je také zřejmé, že se podaří

podpořit boccisty větším finančním obnosem. Jak velkým, to však bude jasné až v den konání akce. „On-line přihlašování sice bude uzavřeno 18. září, přesto bude možné se do závodu registrovat i na místě,“ dodal Hlaváč. Pro zájemce je určitě výhodnější přihlásit se do závodu předem, protože si tím zajistí levnější startovné. Další výhodou on-line registrace je jistota originálního značkového funkčního trička, pamětního startovního čísla a guláše s pivem v cíli. Od 1. července sice došlo ke zdražení startovného na současných 500 Kč. Tato částka už se až do konce on-line registrace nebude zvyšovat.

Jedním z hlavních partnerů závodu je První havířovský minipivovar. Ten připraví speciální pivo Havířovské desítky s výstižným názvem Běžec. Jeho originální chuť si již nyní můžete vychutnat přímo v pivovaru. Budete tak moci učinit až do samotného závodu.Tento speciál se pak bude čepovat přímo v místě závodu jak pro závodníky, tak pro diváky. V Prvním havířovském minipivovaru se také uskuteční oficiální afterparty závodu. Vstupenku je možno si zakoupit v rámci registrace, případně dodatečně dokoupit kontaktováním organizátorů.

globus2

Do všech vypsaných tratí je stále možno se přihlašovat. Jedná se o hlavní závod na 10 kilometrů, dále je připraven běh na pět kilometrů a dětský běh. Asi největší novinkou je štafetový závod na 4krát 2,5 kilometrů, který je určen především těm, kteří se na delší běhání necítí, ale přesto chtějí podpořit dobrou věc. Přihlašování probíhá na webových stránkách závodu www.h10.cz. Tamtéž je také zveřejněn tréninkový plán pro úplné začátečníky, kteří chtějí desetikilometrovou vzdálenost uběhnout.

Santi Havířovská desítka je městský běh na podporu boccii. Letos se koná její druhý ročník. Start a cíl závodu jsou na Náměstí republiky. Důležitý je benefiční rozměr celé akce, kdy z každého startovného je věnována stokoruna na podporu hendikepovaných sportovců na vozíku, kteří se sami přímo podílejí na organizaci a hladkém průběhu závodu.

Kontakt pro více informací:
Martin Kučera, 775 064 751, hschavirov@gmail.com

 

plaketek